Hydratante Stop V auv 380g - 4 dávky

Hydratante Stop V auv 380g - 4 dávky
Rehydratačný roztok s obsahom tanínu. Tanín vytvára ochrannú vrstvu okolo slizníc zažívadiel a tým minimalizuje ich poškodenie počas hnačiek.
Rehydratačný roztok s obsahom tanínu. Tanín vytvára ochrannú vrstvu okolo slizníc zažívadiel a tým minimalizuje ich poškodenie počas hnačiek. ... viac informácií
KódP212934
VýrobceMgr. Markéta Prenerová
Dostupnosť:
skladom
Vaša cena s DPH5,95 € s DPH
Podobné produkty
PopisDiskusia
Rehydratačný prípravok HYDRATAN PLUS je určený na stabilizáciu vody a elektrolytickej bilancie v organizme a to v priebehu alebo pri rekonvalescencii po hnačkovom ochorení. Pôsobí na spätnú úpravu stavov dehydratácie, straty elektrolytov a acidózy spôsobených nutričnými, bakteriálnymi, vírusovými a kryptosporídiovými vplyvmi. 
Prípravok HYDRATAN PLUS je zvieratami veľmi dobre prijímaný. Kombinácia chloridu sodného s iónmi octanu účinne tlmí disbakteriózu žalúdka a čriev, ióny vápnika a horčíka súčasne s octanovými iónmi pôsobí protizápalovo na postihnuté sliznice zažívadiel a tlmí acidózu pri hnačke. Glukóza zaisťuje prísun energie a zároveň zvyšuje absorpciu elektrolytov z tenkého čreva. 
HYDRATAN STOP - je navyše obohatený o tanín, ktorý je výborným pomocníkom pri úporných vodnatých alebo aj krvavých hnačkách. V HYDRATANE STOP obsiahnutý prírodný tanín je trieslovinové adstringens, výťažok z dreva gaštanovníka jedlého. Na povrchu črevnej sliznice vytvára tenký spevnený film a mierne zvrašťuje povrch sliznice, čím obmedzuje hyperémiu, tlmí sekréciu a chráni zažívací trakt pred škodlivými a dráždivými látkami, tlmí peristaltiku čreva a zabraňuje dehydratácii organizmu. Má antiseptické účinky a zastavuje drobné krvácanie v zažívadlách. Antioxidačné účinky zložiek tanínu tlmia vznik voľných radikálov v čreve. Regeneračnými účinkami na sliznice zažívadiel urýchľuje dobu liečby. 
 
Dávkovanie a spôsob podávania Hydratanu:
Hydratan Plus - živá voda - na prípravu sladkého liečivého roztoku, ktorý teľatá aj prasiatka veľmi rada pijú. Je preto zvlášť vhodný: na liečenie hnačiek, na udržanie elektrolytickej bilancie v organizme pri vyšších teplotách, na "rozpitie" teliat, ktoré trpia nechutenstvom, na podporu životaschopnosti teliat... Veľmi dobre prijímaný mláďatami vo vode aj v mlieku. 
Hydratan Stop - /Hydratan Plus s tanínom/ po rozmiešaní vo vode je jemne horkastý, v roztoku s mliekom horkosť mizne. Prípravok je pre hovädzí dobytok lahodný, protihnačková účinnosť veľká. Zvlášť vhodný pri úporných vodnatých hnačkách a pri hnačkách s prímesou krvi. 
 
=Jednodávkové balenie pre 1 teľa - na 2,5 litra roztoku: Vhodné pre menšie chovy alebo tam, kde si chcete byť istí, že teľa dostalo celú svoju liečebnú dávku. Celé balenie 95 g (oba vrecká) rozpustite v 2,5 litra 40 ° C teplej vody, mlieka, mliečnej zmesi. Neusypávať!!! 
=Štvordávkové balenie na 10 litrov roztoku: Vhodné pre väčšie a veľké chovy. Celé balenie 380 g (oba vrecká) rozpustite v 10 litroch 40 ° C teplej vody, mlieka, mliečnej zmesi. Neusypávať!!! 
 Pri zistení „vodnatej“ hnačky sa vysadí mlieko a po 2 dňoch sa podáva len čerstvý roztok HYDRATANU PLUS v dennej dávke rovnajúcej sa minimálne 10 % živej hmotnosti teľaťa (= min. 5 litrov rehydratačného nápoja pre teľa 50 kg ž.hm.). / deň). Čím je hnačka úpornejšia a je vyššia strata tekutín (orientácia podľa zapadnutiu očnej gule), tým je dávka vyššia.
Ďalšie 2 dni sa podá už len polovičná dávka zmiešaná s mliekom, alebo s mliečnou náhradkou. V tejto fáze je vhodné použiť HYDRATAN STOP a prejsť tak na napájanie mliekom rýchlejšie.Nasadenie HYDRATANU STOP je vhodné najmä vo fáze prechodu na mlieko, kedy HYDRATAN STOP zastabilizuje rehydratačný a protihnačkový efekt navodený HYDRATANOM PLUS, a tým podstatne skráti dobu choroby a rekonvalescencie. Je tiež možné rozpustiť prípravok priamo v mliečnom nápoji alebo striedať podávanie elektrolytu s mliečnym nápojom – viď hnačky teliat - zásady liečby.
Upozornenie: Hydratan Stop už nemiešajte s inými prípravkami obsahujúcimi tanín!
                                                                                    
Diskusia k produktu
Máte otázku? Zaujíma vás konkrétny detail? Opýtajte sa nás.
Položiť otázku
Nová otázka
Vaše meno:
Váš e-mail:
(E-mail nebude zverejnený)
Nadpis:
Text príspevku:
Vaše meno:
Váš e-mail:
(E-mail nebude zverejnený)
Text príspevku:
Odporúčame dokúpiť
Neviete si rady?
Spýtajte sa nás telefonicky
alebo emailom.
+420 774 742 123
info@rajkrmiv.sk

 

Novinky

 

Anketa

Jakého dopravce preferujete ?
Hlasovalo 3904 ľudí

Chcete ako prvý vedieť o novinkách a akciách?
Prihláste sa k odberu.