Frontline Spot-On Cat sol 1x0, 5ml

Frontline Spot-On Cat sol 1x0, 5ml
Liečba a kontrola alergie na blšie uhryznutie (FAD) u mačiek.
Liečba a kontrola alergie na blšie uhryznutie (FAD) u mačiek. ... viac informácií
Kód1285141455
VýrobceMerial
Dostupnosť:
skladom
Vaša cena s DPH7,87 € s DPH
PopisDiskusia
Frontline Spot-On Cat sol 1x0, 5ml sa používa na liečbu a prevenciu napadnutia blechamia klíšťatyu mačiek. Liečba a kontrola alergie na blšie uhryznutie (FAD) u mačiek. Na prevenciu a liečbu napadnutia všenkami u mačiek.

Vzhľadom k absencii štúdií týkajúcich sa bezpečnosti lieku je minimálny interval medzi aplikáciami 4 týždne.

Podávanie přípravkuFrontline Spot-On Cat sol 1x0 , 5ml:

  • vonkajšia aplikácia na kožu.

Dávkovanie Frontline Spot-On Cat sol 1x0, 5ml:

Aplikujte 1 pipetu s obsahom 0.5 ml na kožu medzi lopatkami. Držte pipetu kolmo hore a odlomte hrot. Rozhrňte srsť zvieraťa medzi lopatkami tak, že je viditeľná koža. Priložte hrot pipety na kožu a niekoľkokrát stlačte tak, aby sa obsah vyprázdnil priamo na kožu, najlepšie na dvoch miestach. Jedna dávka zabezpečí ochranu proti napadnutiu blchami po dobu až 5 týždňov. Prípravok účinkuje 3 až 4 týždne proti kliešťom.

Predávkovanie:

Predávkovanie liekom spôsobuje zlepenie srsti v mieste aplikácie. Avšak ak sa objavia, zmizne v priebehu 24 hodín po aplikácii.

Neaplikovať mačiatkam mladším 8 týždňov a/alebo vážiacim menej ako 1 kg. Neaplikujte chorým zvieratám (celkové ochorenie, horúčka) alebo zvieratám v rekonvalescencii. Nepoužívajte u králikov z dôvodu nebezpečenstva nežiaducich reakcií až úhynu.

Nežiaduce účinky:
Ak dôjde k olízania, môže sa objaviť krátkodobá hypersalivácia spôsobená charakterom vehikula. V rámci veľmi zriedkavých nežiaducich účinkov boli po použití zaznamenané prechodné kožné reakcie v mieste aplikácie (lupovatění kože a vypadávanie srsti, svrbenie, začervenanie kože) a celkové svrbenie alebo vypadávanie srsti. Výnimočne boli zaznamenané hypersalivácia, reverzibilné neurologické symptómy (hyperesthesie, depresia, nervozita), zvracanie. Varujte sa predávkovania.

Je dôležité zabezpečiť aplikáciu prípravku na také miesto, z ktorého si ho zviera nemôže zlízať, a po aplikácii zabrániť vzájomnému olizovaniu zvierat. Kúpanie mačiek počas dvoch dní po aplikácii lieku neodporúča. Môže dôjsť k uchyteniu jednotlivých kliešťov. Preto nemožno úplne vylúčiť prenos infekčných chorôb, ak sú podmienky nepriaznivé. Použitie počas gravidity a laktácie Frontline Spot On Cat možno aplikovať chovným a gravidným mačkám a mačkám v laktácii.

Upozornenie:

Zabráňte kontaktu prípravku s očami zvieraťa. Osobitné bezpečnostné opatrenia, ktoré podávajú liek zvieratám. Tento liek môže spôsobiť podráždenie sliznice a očí.Vyhnite sa preto kontaktu tohto lieku s ústami a očami. Zvieratá alebo osoby, u ktorých je známa precitlivenosť na insekticídy alebo alkohol, by nemali prísť do kontaktu s Frontline Spot On. Dbajte na to, aby nedošlo ku kontaktu prstov s obsahom. Ak k nemu dôjde, umyte si ruky vodou a mydlom. V prípade náhodného zásahu oka opatrne vypláchnite oko čistou vodou. Po použití si umyte ruky. Nemanipulujte s ošetrenými zvieratami a zamedzte deťom hrať sa s nimi, pokiaľ aplikovaný prípravok nezaschne. Odporúča sa neodporúča ošetrenie počas dňa, ale až podvečer, a nedovoliť čerstvo ošetreným zvieratám spať s ich majiteľmi, zvlášť deťmi.

Diskusia k produktu
Máte otázku? Zaujíma vás konkrétny detail? Opýtajte sa nás.
Položiť otázku
Nová otázka
Vaše meno:
Váš e-mail:
(E-mail nebude zverejnený)
Nadpis:
Text príspevku:
Vaše meno:
Váš e-mail:
(E-mail nebude zverejnený)
Text príspevku:
Odporúčame dokúpiť